pirmdiena, 2020. gada 3. februāris

Citāti no Dzīvās Ētikas...


Attēlu rezultāti vaicājumam “dzīvāētika”"
Citāti no Dzīvās Ētikas...
38. Katra gara augsmei ir nepieciešams, lai apstākļi to apgrūtina. Ir sena leģenda par to. ka no cilvēku ciešanām rodas dārgakmeņi. Tā tas arī ir, tādēļ, kad saku: "Uzkraujiet Man nastas," tad nevis upuri nesu, bet tikai vairoju gara spēkus.
(Hierarhija)

307. … Kas grib pilnīgoties, tam ir jāpārvar savi zemes dzīves noskaņojumi. Ja cilvēks paturēs prātā šo uzdevumu, viņš izvairīsies no daudziem maldiem. Cilvēks atturēsies no netaisnu spriedumu izteikšanas un sapratīs, ka iekšējai izjūtai jābūt taisnīgai. Nedomāsim, ka tas ir pārcilvēcisks uzdevums, gluži otrādi - tas pieder pie ikdienas dzīves…
(Pārpasaulīgais)

“Lūk, kādēļ mēs, kā Ego iemiesojamies: lai atrastu mūsu darbu un atbrīvotu iekš mums apslēptos spēkus, pateicoties cīņai ar šķēršļiem šī darba izpildīšanas laikā. Bez šķēršļu pārvarēšanas nav garīgās augšanas un neviens nevar pilnveidoties bezdarbībā.”
(Teosofijas pamati)

Draugi, atkārtoju – turiet domas tīras, tā ir kā vislabākā dezinfekcija un pats lieliskākais tonizējošais līdzeklis.
(Vienkopa)

540. Nodevība paredz pretējās puses uzticēšanos. Un, jo lielāka nodevība, jo lielāka ir bijusi uzticēšanās. Kā lakta un veseris kopīgi rada spēcīgu dzirksteli, tā radoša uzticība saņem no nodevības ugunīgu spēku. Ļoti sens ir stāsts par pretēju sākotņu savstarpēju pievilkšanos. Pie īpaši nozīmīgiem notikumiem pieder arī baismīgās nodevības.
(Ugunīgā Pasaule 3.daļa)

516. Sen sacīts ari: "Kas prot mīlēt, tam ir ugunīga sirds." Enerģijas nostiprināšanai ir vajadzīga ugunīga dziņa. Nekāda prātošana neradīs to Uguni, ko iededz mīlestības jūtu dzirksts....
(Aum)

"...    Var atšķirt divus cilvēku tipus - degošos un plēnošos. Tie ir kā divi poli. Nekad viņi viens otru nesapratīs. ... 
"Aizmigusi sirds ir kā kaps. Tās liktenis ir pienešana. Tās pienešana izplata trūdēšanu. Lai liktenis mūs pasargā no trūdēšanas." "
(Pārpasaulīgais)

" ...    Nedrīkst sev vilkt līdzi nākotnē senus aizvainojumus. Nedrīkst aizstāvēt ari novecojuša dzīvesveida atpalicību. Nedrīkst likt šķēršļus brīvai izzināšanai, īstu līdztiesīgumu labāk būtu nosaukt par pilntiesīgumu. Apzināta pilntiesīguma pienākumi atbrīvos sadzīvi no rupjiem paradumiem, no ķengāšanās, no meliem, no pelēkās ikdienības. ..."
(Aum)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru